Понеділок, 23 Травня, 2022

Інтриги 179 округу, вибори 15 березня

Округ № 179 Харківської області, який об’єднує Лозівські, Красноградський, Зачепилівський райони області виявився дуже резонансним і багатий на події та розклади. У 2019 округ значною більшістю голосів проголосував за надію позбавлення від «порошенківських покращень».  Певна частина надій пов’язувалася з тим, що молоді люди, не обтяжені в минулому квитками комуністичної партії, будуть вносить в існуючу систему свіжий струмінь і більше сучасності або викорчовувати совкові бур’яни остаточно, пише kharkovyes.com.ua.

Перемога Олексія Кучера в минулому році себе виправдала – перепризначений на місце губернатора він вже встиг зарекомендувати себе як енергійний управлінець. Але те, яким ажіотажем обернулися вибори нового представника до Верховної Ради, напевно, мало хто очікував. Шансом потрапити під райський купол захотіли скористатися деякі програвши в минулому році, але список раптом почав доповняться малознайомими людьми. Деякі з місцевих хотіли нагадати про себе, що б, ймовірно їх прізвище було більше на слуху на майбутніх місцевих виборах. Але важко було пояснити, чому в списку, що розширився до 40 осіб, виявилися люди з Києва. І політики і просто видатні наукові діячі, жодного разу до цього в районі не були.

Після того, як списки були майже сформовані, в гру вступила колишня губернаторша Юлія Світлична. Скориставшись колишнім своїм статусом і безперервним піаром протягом усіх місяців після звільнення, вона стала найвагомішим кандидатом. І партія влади і опозиціонери кинулися аналізувати її рейтинги, проводити опитування і стали перед фактом – Світличну готові підтримати близько 60% виборців.

Після деяких роздумів «Слуги народу» першими вирішили посприяти Світличній та що б їй «не заважати» зняли свого кандидата, яка має певне політичне значення,  Вікторію Алексейчук. При цьому колишній керівник виборчої компанії Кучера Олексій Кайдаш вийшов з Зе-команди і балотується самовисуванцем. Слідом за Вікторією Алексейчук знімається з гонки Олександр Кайдаш, який отримав пропозицію очолити Красноградську РДА.

У соцмережах обговорюють питання тижня – або Зеленський уклав «договір про співпрацю» з Світличной та вона «позеленіла», або «слуги» зливають округ представникам опозиційній силі «За Життя», а Світлична залишається в упряжці з Ігорем Райніним, який став головним опозиціонером в області, очоливши регіональну ОПЗЖ. Чекати залишилося до виборів пару тижнів, щоб потім зрозуміти всю інтригу округу.