Субота, 25 Червня, 2022

Кернес відмовився скасовувати податки для малих і середніх підприємців на час карантину. Фельдман виступив проти

На минулій сесії Харківської міської ради було запропоновано внести до порядку денного питання про скасування єдиного податку для підприємців на час кризи, викликаної пандемією вірусу COVID-19. Однак міський голова Геннадій Кернес відмовився це робити, що викликало багато обурень з боку місцевих бізнесменів. Далі на kharkovyes.

Варто нагадати, що за новим законодавством місцеве самоврядування тепер за власним рішенням може вносити зміни в оподаткування. Наприклад таким право вже скористалися у Дніпрі, де для підприємців першої і другої групи були переглянуті розміри податкових стягнень і зменшенні їх на користь підприємців.

На цю тему висловився Народний депутат України, відомий харківський підприємець Олександр Фельдман. Він вважає, що такі дії з боку міськради і особисто його опонента Геннадія Кернеса є неприпустимими і обов’язково матимуть негативний вплив на підприємців, що залишились без прибутку в період карантину. Фельдман також нагадав, що по факту, велика частина грошей з податкових надходжень йде на фінансування іміджевих проектів Кернеса, таких як зоопарк чи інші об’єкти міського благоустрою, у закупівельних документах яких часто можна побачити завищені ціни на матеріали та послуги компаній підрядників.

Олександр Фельдман пропонує введення мораторію, який заборонятиме органам місцевої влади приймати рішення, які не пов’язані із боротьбою з розповсюдженням коронавірусної інфекції та її наслідків, що стосуються незахищених верств населення, лікарів та медперсоналу, а також підприємців, які опинилася у скрутному становищі через кризу. Також депутат планує пролобіювати у Верховній раді України впровадження державних програм із фінансово-кредитної підтримки підприємців.