Субота, 25 Червня, 2022

Міськрада замовляє послуги в свого ж підприємства за півмільйона гривень!

 

Згідно до інформації, розміщеної на сайті системи державних закупівель «Прозорро», Харківська міська рада замовила комплекс робіт із обробки свої електронних даних, пише kharkovyes.com.ua. Подробиці угоди розглянемо далі.

Торги відбулися рівно два тижні тому, 15 квітня, єдиним учасником яких було Комунальне підприємство «Міський інформаційний центр». Це ж саме підприємство займається адмініструванням «Єдиного міського реєстру актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради». Власне саме через цю причину, за словами представників міськради, і було зроблено такий вибір.

Основними вимогами, що висували в міськраді було дотримання вимог чинного законодавства та своєчасне оприлюднення документів. На даний момент з обробкою даних існують такі проблеми: надто складні зв’язки документів один з одним, багато з них мають посилання на інші і через слабкі потужності серверів, що наразі обслуговують міськраду, погано функціонує як єдина система. Також, як заявляють у міськраді, зараз є неможливим процес перенесення архівних документів. Нова угода також покликана захистити інформацію від зовнішнього втручання. Головним завданням для «Міського інформаційного центру» автори тендеру називають створення з такого великого обсягу документів доступної мережі, через яку можна буде легко переходити від одних актів до інших.

Фактично, на серверах підприємства зберігається декілька десятків тисяч документів, що були створені в період з 1991 року і по сьогоднішній день. Облік, класифікація, систематизація і захист такого обсягу даних потребує неабияких потужностей. Термін дії нової угоди спливатиме 31-го грудня поточного року, а її вартість складе 498 тисяч у національній валюті.