Четвер, 23 Червня, 2022

Харків вимагає переглянути кабмінівський варіант перекрою області

Голова Харківської ОДА Олексій Кучер та Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов одностайні в своїй думці про те, що запропонований варіант Кабміном оптимізації районів області не відповідає очікуванням і аналітичним розробкам, що проводилися на місцевому рівні.

Виявилося, що така біда не тільки на Харківщині, 27 квітня Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до Президента України з проханням ветувати Закон України N2653, яким уряду даються повноваження змінювати межі районів без погодження з місцевою владою. Про це повідомляє прес-служба Харківської облради.

Тому kharkovyes вирішив нагадати про те, що Кучер Олексій і Сергій Чернов кілька разів журналістам підкреслювали, що план перекроювання меж районів області по п’яти громадам не відповідає очікуванням, а де яких випадках навіть принципово не допустимий. Офіційно остаточний «географічний» документ в Києві так і не змогли оголосити.

Все почалося з того, що планомірно в процесі грандіозної реструктуризації адміністративного поділу України усі права і повноваження стосовно визначення меж районів «перетягнув» на себе Кабмін. Звичайно ж, у стінах головної державного установи Харківщини була створена місцева регіональна комісія, яка ретельно опрацьовувала всі місцеві нюанси, пропонувала свої варіанти, і наполягала на поділі Харківської області на 9 районів. Дев’ять районів більш краще враховувало специфіку деяких конгломератів населених пунктів, з урахуванням специфіки проходження залізничних гілок, доріг та географії великих водойм. Членам регіональної комісії також були добре відомі й місцеві історичні традиції. Але в 2019 році нас шокувала пропозиція Кабміну зробити в області 4 райони – це занадто не оптимально, і в результаті «торгів» зійшлися на цифрі 7.

З тих пір уряд не рахувався з висновками регіональних комісій та повністю всі функції перекрою взяв на себе. Попередній документ, опублікований в середині квітня, містив просто смішні помилки, і помилки, які можуть зробити студенти, що  не спали кілька ночей перед захистом курсової роботи. Так село Яковивку надрукували одночасно в складі Мереф’янської громади і Височанської. А в саму Височанську громаду південного передмістя Харкова включили в самі північні прикордонні села, до яких 70 кілометрів. Липцевську громаду взагалі не згадали, тому спочатку оголосили склад області з 55 громад, а потім виявилося, що їх 56. Помилка на сайтах висіла майже дві доби

Так і щодо інших районів, спочатку сподівалися, що це помилка як помилка, але виявилося це помилка в головах у співробітників кабмінівської комісії з питань адміністративної реформи.

Експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова неодноразово коментувала невідповідності в прийнятому Кабміном, перспективному плані формування територій громад Харківської області.

Зокрема, у експертів виникли питання по Біляївській об’єднаній територіальній громаді Первомайського району, по Нововодолазькій, по Зміївській ОТГ і по селах сусідніх з Мереф’янською ОТГ, що відповідно викликало питання щодо кордонів майбутньої укрупненого району.

Звернення до Президента подано, сподіваємося на конструктивну взаємодію Кабміну і керівництва Харківської області.