Субота, 25 Червня, 2022

Президент нагородив харківських вчених

Президент України Петро Порошенко нагородив харківських вчених.  Детальніше про це розповість KharkovYes.

 Кількома тижнями раніше, президент України нагороджував державними нагородами журналістів України.  Дві харків’янки стали володарками звання «Заслужений журналіст України» – Катерина Махова і Світлана Шекері.  Нагородження було приурочене до Дня працівників радіо-теле комунікацій.  Крім харків’янок в список увійшли ще шістнадцять осіб.

 Близько тижня тому, Петро Порошенко підписав указ, який був розміщений на сайті президента, який говорить про те, що відбудеться нагородження вчених України на честь грандіозного ювілею – 100-років з дня заснування української Академії наук.  У тому числі і двох вчених з Харкова – Миколи Шульги (генеральний директор Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інституту»), а так само професора Сергія Гнатченко (керівник Фізико-технічного інституту низьких температур).  Крім харківських вчених були так само нагороджені ще 29 вчених з усіх областей України в різних наукових сферах.

 Нагадаємо, що Академія наук України була створена в 1918 році, першим президентом якої був геолог В.І.  Вернадський.  Академія була призначена для розвитку безлічі наук, а так само навчання ними молодих умів України.  Академія протягом сотні років має велику вагу в наукових колах світу, щорічно представляє грандіозні відкриття в сферах прикладної математики, фізики та хімії, та інших.  Сучасна академія налічує понад 43 000 співробітників, з них – більше половини (приблизно 20 000) трудяться в сфері науки.