Субота, 25 Червня, 2022

Президент та ПЦУ

Нещодавно в Україні була створена єдина православна церква України, це означає, що відтепер на території України немає дії Московському патріархату, а значить, відтепер храми України знаходяться в єпархії Константинополя.  Про те, про що і як домовлявся з патріархом президент України Петро Порошенко, розповість KharkovYes.

 Після рішення про те, що в Україні буде створена автономна незалежна від російського патріархату православна церква України, було звернення до Константинополя і зворотний зв’язок.  Відтепер – колишня Візантія, з якої було привезено християнство князями Київської Русі, знову повертає православну церкву України себе.  Президент України – Петро Порошенко, їздив до константинопольського (стамбульського) патріарха Варфоломія, щоб домовитися про те, які храми будуть передані в підпорядкування Стамбульському патріархату.

 Справа в тому, що той статут, який запропонувала Україні константинопольська церква в особі Варфоломія, не є задовільним для ПЦУ.  Адже, замість головної ідея – незалежної церкви, Константинополь запропонував автономію, як було раніше, але тільки при Московському патріархаті.  Так само, щоб православна церква України мала право розширити власні права, патріарх Варфоломій запросив 38 храмів собі в підпорядкування.  Президент України Петро Порошенко збирається полетіти 6 січня 2019 року в Стамбул, щоб в договорі значилося 20 храмів.

 Тим часом, у створеній за сприяння Президента Порошенко православної церкви України, єпархія не може визначитися з Філаретом української церкви, а так само впевнені, що звання «митрополит України» буде відсутнім після підписання угоди з Константинополем.

 Нагадаємо, що перша літургія ПЦУ відбулася 16 грудня 2019 року, на якій був присутній президент з дружиною Мариною Порошенко.