П’ятниця, 27 Травня, 2022

Харківський блогер-нардеп Олександр Куницький ледь не повторив долю Зайцевої

Депутат нікого не травмував, проте його авто відразу було зупинено поліціянтами, пише kharkovyes.com.ua.

В Харкові не так давно в центрі міста було зупинено авто харківського народного депутата-блогера Олександра Куницького, від партії “Слуга Народу”. Про це повідомляє харківська філія телеканалу “UA: Суспільне мовлення”, посилаючись на речника патрульної поліції Харківської області, Дмитра Гайдука. 

За його повідомленням, Куницький пересувався на автомобілі “Порш Панамера”, направляючись на виїзну нараду Комітету Верховної Ради за питаннями правоохоронної діяльності, присвячене тематиці щодо посилення покарань за перевищення швидкості. Автомобіль нардепа “Слуги Народу” порушив правила на тому самому перехресті, де в 2017 році відбулася ДТП за участі Зайцевої.

Перебіг подій

Куницькому інкримінують порушення статті 122 частини 1 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”. Ввечері до поліцейського управління для отримання матеріалів щодо повідомлення про підозру завітав адвокат Куницького, повідомивши про порушення прав нардепа, і закликавши перенести справу для розгляду в суді на 30 листопада. Пропозицію було відхилено.

Після цього начальник Служби Безпеки України в Харківській області Роман Дудін закликав в екстреному порядку позачергово відібрати в Куницького депутатський мандат, та позбавити його членства у комітеті. 

“На якій підставі після скоєного він мусить перебувати там? Людина, яку обрав народ, вчиняє правопорушення і далі що? Буде, як при царі – правляча партія суду не підлягає? Вже була одна історія, там де його зупинили. Це верх цинізма, який неприпустимий! Звертаюсь, як звичайна людина з проханням: викресліть цю людину з комітету негайно! Людина, яка порушує дорожній рух, не має права вказувати служителям закону про боротьбу з правопорушеннями!” – повідомив Дудін нашому кореспонденту.

На наступний день поліція та суд визнали Куницького винним і оштрафували нардепа на 340 гривень протягом 15 діб, не задовольнивши прохання його адвоката. На засідання Куницький не прийшов.

Для довідки

До політики Олександр Куницький був підприємцем, активно розвивав свій YouTube-канал Zpsanek, де неодноразово спеціально порушував ПДР, після чого збивав з пантелику поліцейських, які намагалися зафіксувати правопорушення і скласти протокол. 

Крім того, наразі поліція встановлює належність автомобіля, яким керував Куницький, адже в його декларації німецький спорткар відсутній, на відміну від електромобілів “Ніссан Ліф” та “БМВ і3”. Конституційний Суд України наразі розглядає питання про позбавлення Куницького депутатського мандата через подвійне громадянство та службу в рядах ізраїльської армії.