Неділя, 26 Червня, 2022

Мітинг в підтримку казахстанських протестів відбувся у Харкові: акцію в Інтернеті висміяли

Проте, політичний активізм містян був піднятий на сміх користувачами соцмереж. Подробиці на kharkovyes.com.ua.

В Харкові 9 січня відбувся мирний протест на підтримку протестів в республіці Казахстан, зорієнтований як проти самого казахстанського уряду, так і проти російського. Організаторами пікету виступили координатори харківського Євромайдану, які зазначили про те, що події в Казахстані, так само як і події в Білорусі, нагадують про Євромайдан, а також те, що варто підтримати казахстанських активістів, не дивлячись на те, чим закінчаться протести проти уряду. 

Як повідомляє “Укрінформ”, біля намету “Все для перемоги”, який розташовано поруч із Харківською обласною державною адміністрацією, зібралося 30 мітингуючих осіб з плакатами “Алга Казакстан!” (Вперед, Казахстан!), “Слава Україні!”, “Приймай нас, НАТО, в своє лоно”. Основним гаслом мітингу було “Скажи “ні!” Путіну”, оскільки за думкою “активістів”,  Україна та Казахстан мають спільні проблеми, якими і виступають “корумповані уряди, а також особисто Путін”. Через це в соцмережах “Інстаграм” та “Фейсбук” ці повідомлення були висміяні користувачами із закликом звернути увагу на проблеми, які наразі відбуваються в Україні, а не займатися “миротворчістю”, аргументуючи свої слова тим, що “не може країна, яка стала бідніша за Молдову, займатися такими справами, якщо сама має повне безладдя в державному устрої”. 

Для довідки

президент Казахстану, Касим-Жомарт Токаєв

З початку січня у Казахстані стартували масові протести через різке збільшення цін на скраплений газ, яким казахи подекуди заправляють автомобілі. Згодом народне невдоволення переросло в масштабні антиурядові мітинги з вимогою відставки екс-президента республіки Нурсултана Назарбаєва, який перебував на посаді голови держави майже 30 років. Чинний президент Касим-Жомарт Токаєв у зв’язку зі зростанням кількості вуличних сутичок розпочав «антитерористичну операцію» та звернувся в Організацію Договору з колективної безпеки з проханням ввести в країну миротворців. 

На Різдво, 7 січня в Казахстан прибули перші три дивізії спеціального призначення повітряно-десантних військ РФ. Свої контингенти також направили Вірменія, Білорусь, Киргизстан та Таджикістан. Затверджена кількість миротворців у Казахстані налічує 2,5 тисячі осіб, проте може бути збільшена до 3,6 тисяч осіб.

Станом на сьогодні російські десантники вже розпочали виконання поставлених завдань з питань охорони та конвоювання надважливих об’єктів у Республіці Казахстан.