Субота, 21 Травня, 2022

Бюджет Харкова поповнився на 14,815 млн грн

Спільними зусиллями жителів та влади міста бюджет Харківської міської ради поповнився майже на 15 млн. грн, які використають для його благоустрою.

Але, на жаль, зовсім не із приємних є той факт – звідки надійшли ці кошти. Ініціаторами такої своєрідної акції став Департамент територіального контролю, який протягом минулого року провів фінансові перевірки найбільш капіталоспроможних установ міста, які виявилися не зовсім «чистими на руки».

Як повідомляє kharkovyes.com.ua, 9 млн. грн до місцевого бюджету надійшли після контролю  по використанню земельних ділянок комунальних форм власності, які здійснювалися незаконно. З цього питання ще торік до місцевого суду від Харківської міської ради надійшло 190 позовних заяв, з яких задоволено було лише 49. За вироками 20 з них було укладені мирові угоди на 8 млн. грн, а за рішеннями суду решти було виплачено добровільні компенсації у розмірі 1 млн. грн.

Крім того, Інспекцією архітектурно-будівельного контролю, яка є структурним підрозділом Департаменту територіального контроль також було здійснено перевірку роботи власного сектору, з них 8 запланованих і 1199 позапланових, які дали можливість виявити порушників закону та неправомірного використання свого службового становища. Усі, хто завинив перед державою і містом отримали штрафи на загальну суму 5,8 млн. грн, з яких на сьогоднішній день сплачено 3,4 млн грн.

Також завдяки архітектурно-будівельній інспекції протягом минулого року територія міста була звільнена від 316 архітектурних об’єктів, які було встановлені самовільно без документального підтвердження.

З одного боку, радіти нема чому, адже такі факти вкотре створюють недовіру до органів влади, але, разом з тим, вселяють надію, що серед правлячої верхівки все ще є совісні люди, які піклуються про благоустрій свого міста, своєї держави і не тільки у час передвиборчої кампанії!