Субота, 25 Червня, 2022

Звідки «забиратимуть» гроші на протидію коронавірусу?

Держбюджет, як відомо, не гумовий, особливо сьогодні, коли чималі кошти мають виділятися на боротьбу із епідеміологічною ситуацією, що складається наразі в Україні. Деякі сфери фінансування мають виступити в ролі «жертв», а які саме сфери постраждають першими, розповідаємо далі. Далі на kharkovyes.

Спеціалісти з Міністерства фінансів підрахували, що скоротити видатки найбільш доцільно буде спершу на сферу культури, так фінансування Українського інституту книги скоротиться на 150 мільйонів, Український культурний фонд втратить півмільярда гривень фінансування, а от Держкіно позбудеться аж 750 мільйонів у національній валюті. Також постраждають й інші різноманітні програми, спрямовані перш за все на захист культурної спадщини, інформаційні заходи й програми для людей з різних регіонів країни, їм «уріжуть» 500 мільйонів державного фінансування.

Однак такий перерозподіл коштів може мати катастрофічний вплив на працівників вищезгаданих сфер, зазначили в Комітеті гуманітарної та інформаційної політики. І справа тут не тільки в зарплатах, а ще й у наслідках, які може спричинити такий відтік грошей та кадрів, адже на відновлення роботи після завершення карантину треба буде вкласти ще більше грошей, а деякі з проектів відновлювати стане просто не рентабельно.  

Працівники культури з тривогою дивляться на такі відчайдушні кроки з мобілізації державних коштів і бояться, що багато людей, які задіяні не тільки у виробництві книг/фільмів/серіалів, а й у супутніх сферах, такі як реалізація, оренда приміщень і ТЦ збанкрутують і тоді це призведе до колапсу культурного пласту України. Безумовно, постраждають і інші галузі, але на даний момент саме культура була однією з тих, що мали найбільш високі показники росту за останні роки.