Субота, 25 Червня, 2022

Харківський міський голова Геннадій Кернес

Геннадій Адольфович Кернес є відомим українським діячом та міським головою міста Харкова з 2010 року. Відомо, що до даної посади він був секретарем Харківської міської ради. На 17 щорічній премії України «Людина року» він переміг в номінації «Міський голова року». Детальніше про діяльність та життя харківського міського голови розповість Харків Yes.

Освіта

Геннадій Кернес є громадянином України, його рідним містом є Харків, в якому він народився 27 червня 1959 року. Він отримав вищу юридичну освіту в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, є магістром державного управління, отримав звання в Харківському державному економічному університеті.

Відомо, що міський голова на той час отримав звання кандидата наук по державному управлінню, в 2013 році він захистив дисертацію. Геннадій Кернес обрав тему «Механізми впливу регіональної еліти на державне управління України».

Робота

Його перша робота розпочалася в 1977 році, це був харківський завод «Світ шахтаря». Більше 10 років діяч працював на державних підприємствах, сумлінно виконуючи поставлені задачі.

Після того, як в Україні розпочався розвиток приватного підприємництва, він зумів заснувати декілька торгових, виробничих підприємств. 1992-1994 роки є роками його управління компанією «Акцептор». Наступним місцем роботи став Харківський філіал дочірньої компанії «Торговий дім «Газ України» 1999-2001 роки, він виконував обов’язки першого заступника директора. З 2001 по 2006 рік Геннадій Кернес був президентом акціонерного товариства «НПК-ХОЛДИНГ».

Політична діяльність

Геннадій Кернес вперше балотувався в Харківську міську раду в 1998 році. Він є соціально орієнтованим політиком, досить відомим українським діячом. Він очолив незалежну депутатську групу «Новий Харків – нові можливості», популярну серед містян державну організацію.

Вдруге він став депутатом міської ради в 2002 році, його основною метою було відстоювання інтересів містян. Геннадій Кернес завжди підтримував соціальні та благодійні проекти, пропонував інноваційні ідеї.

З 2006 року він стає секретарем Харківського міського голови Михайла Добкіна. Об’єднавши зусилля, вони стали ініціаторами, розробниками багатьох реформ. Постійно проводилася та проводиться досі системна робота по забезпеченню життєдіяльності міста.

Перемога в виборчій компанії

Відомо, що 31 жовтня 2010 року Геннадія Кернеса обрано Харківським міським головою, а вже 23 травня 2015 року його кандидатуру обрали президентом Асоціації міст-володарів Призу Європи. В цьому році його кандидатуру підтримали на виборах міського голови. 65,8% містян проголосували на його користь. Якщо оцінювати попередніх виборців, то це перший випадок в історії Харкова, коли міський голова повторно обирається на дану посаду. Вже 18 листопада 2015 року міський голова вступив на посаду.

Окрім активної політичної діяльності, варто відмітити, що харківський міський голова одружений та має троє дітей. Він притримується активного та здорового способу життя, показуючи містянам гарний приклад.

Харківський міський голова Геннадій Кернес