Субота, 25 Червня, 2022

Кернес розповів, коли у харків'ян все-таки з'явиться тепло

На сьогоднішній день в Харкові є райони міста де до сих пір не включено опалення. Це викликає обурення харків’ян в соціальних мережах. Місцеві ЗМІ постійно публікують інформацію про ту чи іншій точці міста, де в житлові будинки або будівлі соціальної сфери не подається тепло і в той же час поруч є місце прориву тепломереж і навколо тече гаряча вода, пише kharkovyes.

За даними Харківської міської ради тепло було подано в 98% житлового комплексу міста, а що стосується лікарень, дитячих садків, шкіл та інститутів – то все в порядку. Однак, як виявилося, цифри на папері зовсім не відповідають дійсності. А проблема була в тому, що будівлі то підключали до опалення, але буквально через кілька днів або тижнів траплялася поломка на мережах і ремонт затягувався на довгий час. І виходило, що в звітності будинок або школа вважалася опалювальної, поки гаряча вода текла по вулицях Харкова.

Так, наприклад, глава «Харківських теплових мереж» дізнався од власної родички, учнівської в ХНУ імені В. Н. Каразіна, що будівля університету не опалюється. Вибухнув скандал і в підсумку поломка, через яку найстаріший вуз України був «холодним» в результаті став опалюватися.

У підсумку, харківський мер Геннадій Кернес, який стверджував, що все під контролем і до опалювального сезону місто готове, повідомив, що найближчим часом всі житлові будинки будуть підключені до тепла і гаряча вода буде подана споживачам.

«А що стосується цього опалювального сезону, то на сьогоднішній день, у зв’язку з реконструкцією теплових мереж, без тепла залишаються близько 30 житлових будинків, а також 370 будинків – без гарячої води. Але в найближчі дні всі будинки будуть з водою і опаленням», – підкреслив Геннадій Кернес.

За його словами, в місті сьогодні розробляються нові програми, згідно з якими в Харкові буде проведена масштабна реконструкція тепломереж до наступного опалювального сезону.