Четвер, 30 Червня, 2022

Штрафи як три зарплатні. За що з вас можуть стягнути гроші під час карантину?

Кількість складених протоколів на основі порушень карантинного режиму зростає як і по всій Україні так і в Харкові. За останні два тижні, що триває карантин співробітниками харківської поліції було складено дві сотні протоколів. За що вас можуть оштрафувати та які категорії громадян найчастіше попадаються? Далі на kharkovyes.

Прес-служба головного відділу Національної поліції в місті Харкові повідомляє, що переважна більшість порушень здійснюється з боку власників і працівників закладів торгівлі, серед яких є заклади громадського харчування, центри роздрібної торгівлі товарами НЕ першої необхідності і інші точки, що за постановою Кабінету Міністрів мають бути зачинені. Також були притягнені до відповідальності водії та власники спортивних клубів. Розміри штрафів у таких випадках складають від 17-ти до 34-х тисяч гривень, а для посадових осіб розмір стягнення становитиме мінімально 34 тисячі гривень, максимально – 170 тисяч.

А от звичайних громадян можуть оштрафувати чи навіть притягнути до кримінальної відповідальності у випадку, якщо вони порушили режим обсервації за підозри в них захворювання на коронавірус, тут вже каратимуть штрафом у розмірі 51-ї тисячі гривень, арештом строком на пів року, домашнім арештом або позбавленням волі до трьох років. Якщо ж під час такого порушення людина встигла своїми діями завдати шкоди здоров’ю інших людей чи спричинити інші тяжкі наслідки, то їх загрожуватиме ув’язнення строком від 3-х до 8-ми років.

На даний момент в Україні поки що дозволено виходити на вулицю без причини, але серед рекомендацій МОЗ і ВООЗ є прохання не робити цього, особливо великою кількістю людей. І ми радимо їх ретельно дотримуватись, аби убезпечити себе та інших.