Субота, 25 Червня, 2022

Президент про кримсько – татарську автономію

Президент України на цьому тижні повідомив про те, що в його планах створити кримськотатарську автономію.  Детальніше розповість KharkovYes.

 Петро Порошенко заявив, що в його планах створити конституційну комісію іта скликати раду для того, щоб на рівні Конституції України створити кримськотатарську автономію.  За словами президента – це дуже важливий крок, який здійснюється не заради піару, адже для цього потрібно зібрати 300 голосів.  Президент стурбований цим питанням, і так само хоче вирішити його на конституційному рівні.  Але так само він повідомив пресі, що на даний момент не має інформації про точну кількість голосів у Верховній Раді України «за» скликання комісії.

 Так само президент сказав, що він є ініціатором цієї пропозиції, а тому – має намір звертатися за голосами до своєї партії.  Нагадаємо, що Петро Порошенко разом з представниками кримсько-татарської діаспори разом обговорювали і створили даний проект, і він знаходився в розробці ще з 2016 року.  Проект передбачає, що Крим буде національною територіальною автономією.

 З листопада 2018 року даний проект знаходиться на розгляді Конституційної комісії.  За словами президента України, незабаром він з’явиться і в самій Конституції.

 Нагадаємо, що дана пропозиція була винесена на розгляд президентом ще в 2016, і ці два роки проходило коригування та розгляд на всіх рівнях влади України.