Середа, 22 Червня, 2022

У Харкові відбулися протести проти карантину “вихідного дня”

11 листопада в центрі Харкова пройшов мітинг проти карантину “вихідного дня”. Люди з плакатами вийшли під будівлю облдержадміністрації. Представники сфери обслуговування виступили проти такого локдауну, пише kharkovyes.

Що таке “карантин вихідного дня?

У МОЗ запропонували відмовитися від щотижневого поділу областей “за кольорами” і ввести карантин для всіх областей з обмеженнями на рівні “помаранчевої” зони. Нагадаємо, що нещодавно вся країна на карті поширення COVID-19 забарвилася в червоні і помаранчеві кольори.

Рішення про введення таких заходів було прийнято в середу 11 листопада і відразу ж викликало невдоволення у частини населення, в основному у тих, хто пов’язаний зі сферами, яких торкнулися обмеження. Мітинги проти локдауну “вихідного дня” пройшли також в Києві та у Львові. У Харкові біля будівлі облдержадміністрації зібралося близько 400 осіб. «Не відбирайте наш хліб», «Ліквідувати потрібно COVID, а не ресторани», «Людина їсть не тільки по буднях» та інші подібні фрази можна було побачити на плакатах протестувальників. Власники і співробітники закладів харчування стверджують, що новий локдаун сильно вдарить по їх бюджету і що вони насилу змогли відновитися після весняного локдауну.

Голова ХОДА Олексій Кучер заявив, що отримав пропозиції і ініціативи від протестуючих. “Проаналізуємо, і вже в четвер разом будемо їх обговорювати і опрацьовувати”, – зазначив губернатор. Нагадаємо, що Харків продовжує ставити антирекорди за кількістю заражених COVID-19 щодня і останні два тижні перебував у “червоній” зоні. До речі, представники ресторанного бізнесу недавно вже виходили на мітинг – буквально  минулого тижня. Минулого разу вони виступали за продовження робочого дня з 20.00 до 22.00. Власники і працівники ресторанів були проти скорочення їх робочого часу, так як це сильно зменшує їх прибуток, а годувати сім’ї чимось потрібно. Того разу влада міста пішли їм на поступки. Чи прийме в цей раз ХОДА сторону протестуючих поки не ясно.

Кількість хворих продовжує зростати з кожним днем. Влада запевняє, що подібне нововведення допоможе запобігти поширенню коронавируса. Глава Держпотребслужби Києва Олег Рубан, в свою чергу, заявив: “Карантин вихідного дня – це один з кроків до повного локдауну. Якщо він не дасть ефективного результату, то дійсно для України потрібно буде оголошувати повний локдаун”, – вважає Рубан. А міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що період високої захворюваності в Україні триватиме до квітня і цей проміжок буде дуже важким для українців. Ну а поки на міцність випробовуватимуть карантин “вихідного дня”. Його ввели до кінця листопада: за словами чиновників за цей період буде зрозуміло, чи працює він.